مانند دیگر زمینه های پزشکی، پیشرفت در روش های جراحی پیوند مو نیز به طور دائم انجام می شود و تکنیک های کاشت مو با هدف طبیعی تر نمودن نتایج دائما در حال پیشرفت هستند. روش های شناخته شده و ثابت شده fue و  fut هر کدام می توانند بهترین راه حل درمان ریزش مو برای متقاضیان باشند با این حال ترکیب این دو روش نیز دارای مزایای زیادی می باشد. در این مقاله به بررسی کاشت مو به روش ترکیبی می پردازیم.


در کاشت مو به روش ترکیبی تعداد مو بیشتری کاشته می شود بدون اینکه رد عمل باقی بماند. در روش ترکیبی روز اول FUT و روز دوم FIT انجام می شود و روزی ۱ منطقه از طاسی از بین میرود در نتیجه بیشترین مو در کمترین زمان ممکن کاشته می شود و از بانک مو بیشترین بهره برده می شود.
این روش در مواقعی که سطح طاسی سر زیاد است کاربرد بیشتری دارد. در این روش میتوان گرافت های بیشتری از بانک مو برداشت کرد این روش از حساسیت بالایی برخوردار است به این دلیل که موها باید به صورت نوار باریکی از پشت سر از منطقه ای برداشته شود که گیرنده هورمون نداشته باشد و دچارریزش نشود. همچنین باید به کشسانی بودن پوست سر توجه کرد.

در کاشت باید به عمق و زاویه کاشت توجه کرد تا بهترین نتیجه را بگیریم. در این روش گرفتهای تک مویی باید در قسمت جلویی سر کاشته شوند و گرفت های چند مویی در قسمتهای وسطی سر کاشته شود.
برای این که با روش برداشت و کاشت مو با عمل جراحی به شیوه FUT ، تارهای زیادی کاشته شود نیاز است شکاف پهنی از پشت سر شخص بیمار برداشته شود که عوارض آن جای شکاف زشتی میباشد که تا آخر عمر باقی خواهد ماند و باعث ایجاد ناراحتی بیمار و همچنین ناراحتی و جدان پزشک می شود.

از یک طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش کاشت مویی که نیاز به جراحی ندارد یعنی روش بدون جراحی FIT  تعداد تار موی زیادی کاشته شود مشکلی که فرد دچار آن میشود کم پشتی واضح و ناپسند پشت سر شخص است.متخصصان ما برای حل این مشکل به شما راه حل درمان و کاشت مویی ترکیبی اف آی تی و اف یو تی را پشنهاد میکنند.

همیشه افرادی که دچار ریزش مو و طاسی در منطقه وسیعی از سر خود هستند برای کاشت مو مراجعه می کنند که برای پوشاندن این مناطق به تعداد بسیار زیادی گرافت مو نیاز داریم اما در روش کاشت مو FUT  یا روش FIT به تنهایی این امر نشدنی است یعنی  بدست آوردن این میزان از گرافت در یک روش کاشت موی نام برده شدنی نیست به همین دلیل برای این افراد از ترکیب هر دو روش FUT و FIT برای بدست آوردن مقدار گرافت مورد نیاز و در نتیجه ایجاد بیشترین تراکم موهای کاشته شده و پوشش دادن حداکثری منطقه طاسی استفاده می شود. در این روش اول یک مرحله روش FUT اجرایی میشود و سپس در همان روز یا حداکثر تا چند روز آینده یک مرحله FIT نیز انجام خواهد شد.
تعداد کاشت گرافت در کاشت مو به روش ترکیبی

در روش ترکیبی کاشت ۳۰۰۰ الی۳۵۰۰ گرافت یعنی ۷۰۰۰الی ۹۰۰۰ تار مو از پشت سر برداشته و کاشته می شود. در کسانی که دارای بانک موی پرپشت و عالی هستند می توان ۳۵۰۰الی۴۰۰۰ گرافت از پشت سر فرد برداشت کرد. میزان انعطاف پذیری پوست و متسع بودن پوست ناحیه اهدا کننده در پشت سر میتواند یکی از علت های تعداد گرافت ها باشد.
مزیت روش کاشت موی ترکیبی
کاشت مو به روش ترکیبی fue و fut برای ارائه موثرترین روش ها در یک زمان انجام می گردد و می تواند گزینه خوبی در موارد زیر باشد:

    هنگامی که تعداد بسیار زیادی از پیوندها مورد نیاز است ترکیب هر دو تکنیک می تواند تعداد دلخواه گرافت را در یک جلسه فراهم نماید.
    هنگامی که هدف از جراحی، بهبود زخم های جراحی های قبلی باشد.
    علاوه بر دستیابی به حداکثر میزان پوشش، کاشت موی ترکیبی به بیمار اجازه می دهد که به جای انجام چندین عمل جراحی، یک عمل جراحی انجام شود. بطور معمول، بیماران مبتلا به ریزش موی پیشرفته که باید چندیدن روش کاشت مو را در جلسات مختلف انجام دهند و باید مدت زمان زیادی را برای رسیدن به نتیجه صبر کنند، با استفاده از این روش می توانند در یک جلسه به نتیجه دلخواه برسند.
    افزایش ۳۰درصدی در حجم تراکم مو بیمار بعد از کاشت مو را میتوان یکی از مزیت های این نوع کاشت مو نام برد.
    کاشت مو با تراکم بالا و حجم عالی رضایت بیمار و آسوده خاطر بودن پزشک را به همراه دارد که این نوع کاشت ترکیبی این امر را اجرایی کرده است.